fatma kaplan hürriyet
ali haydar hakverdi
IMG_3558.JPG
fikri ışık
tahsin tarhan
IMG_3544.jpg
92606B0F-20C6-4EF6-9CC1-FD51950CCCF4.JPG

Dernek olarak ilk ziyaretimizi TBMM'de gerçekleştirdik. Mecliste bizleri temsil eden sayın vekillerimizle görüşüp derneğimizi, projelerimizi konuştuk. Sıcak yaklaşımları, duyarlılıkları, eğitime olan bakış açıları bizleri daha da motive etti, geleceğe olan inancımızı arttırdı. Projelerimizin çoğunun Türkiye’de bir ilk olduğundan, eğitime büyük destek sağlayacağımızdan bahsettik. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Ziyaretimiz esnasında mecliste bulunmadıklarından dolayı kendileriyle görüşemeyip danışmanlarıyla bilgilerimizi ve projelerimizi paylaştığımız sayın vekillerimiz ve danışmanlarına da çok teşekkür ediyoruz.

-Kocaeli MV sayın Fatma Kaplan Hürriyet
-Kocaeli MV sayın Saffet Sancaklı
-Kocaeli MV ve eski bakan sayın Fikri Işık
-Kocaeli MV sayın Tahsin Tarhan
-Ankara MV sayın Ali Haydar Hakdemir
-İstanbul MV sayın Yunus Emre
-Adıyaman MV sayın Halil İbrahim Fırat
-Adıyaman MV sayın Yakup Taş
-Adıyaman MV sayın Abdurrahman Tutdere​​

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı sayın Zafer Utkan ile bir görüşme gerçekleştirdik, projelerimizden ve derneğimizden bahsettik. Tıp fakültesi öğrencilerine burs verme isteğimizi kendilerine ilettik. Bundan çok memnun olacağını mutlulukla ifade etti.

Kocaeli Barosu'na seçilen ilk kadın baro başkanı olan sayın Bahar Gültekin Candemir ile görüşüp derneğimizden ve projelerimizden bahsettik. Aynı zamanda tebriklerimizi ilettik. Hukuk fakültesine burs verme isteğimizi kendilerine ilettik.

İzmit Belediye Başkanlığı’na seçilen sayın Fatma Kaplan Hürriyet’i makamında ziyaret ettik. Klasik belediyecilik anlayışından uzak eğitime verdiği önem ve projeleri bizzat kendinden dinlemek ilerleyen yıllardaki İzmit’i çok daha güzel bir şekilde hayal etmemizi sağladı. Türkiye’nin ilk kadın belediye başkanı olan rahmetli Leyla Atakan’ın izinden giden bir belediye başkanı görmek bizleri mutlu etti. Biz de Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği olarak 2 hafta sonra gerçekleşecek olan üniversite sınavında başarılı olan ihtiyaç sahibi 10 öğrenciye yeni eğitim öğretim yılında verilmek üzere “Leyla Atakan Eğitim Bursu” sertifikalarını kendisine takdim ettik. Ona en büyük hediyenin çiçek,tablo vs. yerine okumuş bir İzmit gençliği olacağını düşündük. İlerleyen günlerde İzmit için birlikte projelerde yer alacağımız konusunda istişare ettik. İnanıyoruz ki kadının elinin değdiği her şey gibi İzmit de Fatma hanımla beraber güzelleşecek. Bizler de eğitime her zaman destek olup dünyamızı güzelleştirmeye devam edeceğiz. Her zaman dediğimiz gibi; Dünyayı iyilik kurtaracak!!!