KÖY OKULLARI BİLİM PROJESİ

Köy Okulları Bilim Projesi kapsamında anneler günündeki bağışlarla İzmit’in Hakkaniye Köyü’nde kız öğrencilerimize, geleceğin annelerine karne hediyelerini verdik bugün. Dernek başkanımız Dr.Mehmet Salıcı ve yön.kurulu üyemiz Dr.Sümeyye Kanbay; öğrencilerle karne gününde buluşup onlara kadınlarımızın gelecekte önemli rol almaları gerektiğini, kız öğrencilerimizin her şeyden önce okuyup bilime katkıda bulunması gerektiğini, günümüz çağının artık bilim çağı olduğunu anlattılar. Ortaokulu kız öğrencilerimizin tamamına bilim seti hediye ettik ve okulumuza da bilim laboratuarlarında kullanmak üzere bir adet mikroskop bağışladık. Umuyoruz ki Hakkaniye köyünden nice bilim insanları çıkacak. Neden bir robot da biz icat etmeyelim? Üreten gençlik, aydınlık gelecek!
Ne mutlu ki Hakkaniye ilkokulu ve ortaokulu birincileri kız öğrencilerimiz Merve ve Serpil’di. Böyle bir günde iki kız öğrencimizin üstün başarılarını görmek gayemize mutluluk kattı.
Hakkaniye köyü taşımalı eğitim sistemi ile çevresindeki birçok köyden öğrencilere eğitim vermektedir. 
Biz Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği olarak dünyamızı güzelleştirmeye devam ediyoruz ve dünyayı iyiliğin kurtaracağına inanıyoruz. 
Sizleri de ailemize bekleriz.

IMG_9015.jpg
IMG_8992.jpg
IMG_9006.jpg
IMG_8998.jpg