IMG-2878.jpg

Hitler, burada gördüğümüz asker ve savaş oyuncaklarını 1933 yılında piyasaya sürmüştür. Çocuklara savaşı sevdirmiştir. Daha sonra büyüyen çocuklar o askerlerin yerini almış, severek ve gülerek cepheye gitmiştir, çünkü hayallerini kirletmiştir. Tarih, çocuklara bu faşist yaklaşımı yapan insanlarla doludur. Halen 150 milyon çocuk okuması gerekirken sokakta yaşamaktadır, işçi olarak çalıştırılmaktadır.
Bizler 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde çocuklarımıza kitap okumayı sevdirip, en çok kitap okuyan öğrencileri Adıyaman’dan önce Anıtkabir’de Ata’mızın huzuruna getirip, onun hayatını anlattık. Sonra her toprağı tarih kokan, büyülü şehir İstanbul’a getirip vapurla boğaz turu yaptık. Dünya üzerinde cami ve kilisenin karşı karşıya olduğu tek yer olan Sultanahmet ve Ayasofya’yı ziyaret ettik. Kültür dolu bir İstanbul turu yaşattık. Uçakla başlayıp, trenle devam eden, vapurla sonlanan tarihi bir kültür gezisi...
Özetle; “Çocuklara çocukluklarını yaşattık.”
Bundan tam bir yıl önce 20 Kasım 2018’de çocukların, ülkenin geleceği ve eğitimi için “Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği” kuruldu! Diğer bir deyişle birçok hayale köprü kuruldu.
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun!
Dünyayı İyilik Kurtaracak...

IMG-2933.jpg
IMG-2892.jpg