IMG_1617.jpg

MEHMET SALICI / YÖNETİM KURULU BAŞKANI

  • Instagram Sosyal Simge

Ben Mehmet Salıcı. 1987 doğumluyum, Adıyaman Gölbaşı'lıyım. Çankırı'nın Atkaracalar ilçesinde mecburi hizmetimi yaptım ve mükemmel insanlarla tanıştım, bizim insanımızın sevdalısıyım. Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniğinde uzmanlık eğitimimi tamamladım. Şu anda Adıyaman Kahta Devlet Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktayım. Tek tercih yaparak memleketime dönüp, doğup büyüdüğüm topraklara hizmet etme hayalimi gerçekleştiriyorum. Yıllar boyunca Anadolu'da uzman doktor eksikliğini en derinden yaşayan biri olarak, bu ihtiyacın giderilmesine yardımcı olmanın tarifsiz mutluluğunu yaşıyorum. Pazartesi sendromu yaşamadan, işe gitme stresi olmadan işimi aşkla, tutkuyla, severek yapıyorum. 

 

2014 yılında yapmış olduğumuz Hayallere Köprü Kuruyoruz projesi bugünlerin temelini atmamızı sağladı. Küçücük yüreklerde gördüğümüz ışıltı, iyiliğin ve sevginin asla ölmemesi gerektiğini adeta yüzümüze vuruyor, kanımıza işliyordu. Yaşamım boyunca herkesin kendi evinin önünü süpürmesi halinde dünyanın tertemiz olacağına inandım. Bu yüzden Adıyaman benim sevdam. İlköğretim yıllarımı memleketimde geçirdim, etrafımda maddi imkansızlıklar nedeniyle o genç yaşta önceliği okul değil de eve para götürme zorunluluğu olan pırıl pırıl beyinler için üniversitenin bir hayalden öteye geçemediğini gördüm. Sosyoekonomik durumu o dönemde iyi olan bir aileden gelmiş olmama rağmen sinema ile 17 yaşımda tanıştım. Ülkemizde maalesef doğuyla batı arasında ciddi farklar var. Üniversite yıllarımda babamın da işlerinin kötüye gitmesiyle burslar benim için hayati önem taşımaktaydı. Yeri geldi bir hafta boyunca yumurta yedik, yeri geldi bir lira için otostop çektik. Şimdi Türkiye standartlarına göre iyi bir maaşa sahibim. Yıllar geçti ancak o 3 liralık dönerin tadını hiçbir restaurantta alamıyorum, otostop çektiğim yoldan iyi de bir arabayla her geçişimde öğrencileri de alıyorum. İnsan dününü unutmamalı.

 

Gönlü güzel arkadaşlarımla bir yola çıkıyoruz. Benim sevdam Adıyaman, bizim sevdamız Türkiye, Türk gençliği. Önceliğimiz hayalleri olan başarılı üniversite öğrencilerine burs vermek, onlara hayatın zorlu basamaklarında yardımcı olabilmek, yollarını aydınlatmak. Bizim tek bir değerimiz var, insan sevgisi! Bizim tek aşkımız vatana, millete güzel insanlar kazandırmak, yollarına köprü olmak. Derneğin her bir üyesi insanların gözlerindeki ufak bir parıltıdan çok büyük mutluluk duyan, çok değerli, tertemiz, içinde sadece insan sevgisi olan güzel kalpli sizden, bizden, halktan bireyler. Hedefimiz derneğin dokunduğu güzel yüreklerin insanlığa layıkıyla hizmet vermesi. Biz dünyamızı güzelleştireceğiz. Hayatı satranç gibi yaşasınlar, kazanınca mutlu oldukları gibi kaybedince de tebrik etmeyi, kabullenmeyi öğrensinler diye satranç öğreteceğiz. Doğayı, hayvanları sevsinler diye fidan dikeceğiz, çevremizi koruyacağız. Ulu önder Atatürk’ün de söylediği “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” ilkesinden yola çıkarak, hayatta en önemli şey olan sağlık konusunda bilinçlendirme toplantıları düzenleyeceğiz. En büyük dostları kitaplar olsun diye kütüphaneler kuracağız, tarihimizi ve kültürümüzü öğretip değerlerimizi koruyacağız. Bizim limitimiz yok! Gönlümüz insan sevgisiyle, vatan aşkıyla dolu. Dünyayı iyiliğin kurtaracağına inanıyoruz.

 

Özetle biz; HAYALLERE KÖPRÜ KURACAĞIZ…

Gönüllü vatanseverlerimizden olmak ister misiniz? Köprüden bir öğrenci de siz geçirmek ister misiniz? 

 

Hayata bakış açımı değiştiren, çok sevdiğim sevgili Sunay Akın'ın söylediği gibi: "Bir ülkenin geleceği, çocukların ve gençlerin hayallerindedir."