satranç-turnuva.jpg

19 Mayıs 2021 tarihinde Türkiye Satranç Federasyonu, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ortaklığıyla gerçekleştireceğimiz Ulusal Online Satranç Turnuvamıza tüm satranç severleri bekleriz. 3+2 zaman temposunda 7 tur İsviçre Sistemi olarak planlanan turnuvamız www.chess.com üzerinden gerçekleştirilecektir. Daha önce de derneğimiz satranç sporunu desteklemek için ilçe okullarında satranç sınıfları açma, satranç eğitimleri gibi nokta faaliyetlerde bulundu. 

''Nemrut'a Eğitim Hamlesi'' sloganıyla yola çıktığımız satranç turnuvamızda derece elde eden sporcularımız derneğimiz tarafından ödüllendirilecektir. Turnuvamıza katılmak için www.chess.com platformunda oluşturulan 

https://www.chess.com/club/hayallere-kopru-kuruyoruz” kulübüne üye olmaları ve 19 Mayıs 2021 Çarşamba günü 18.00’da açılacak olan turnuva etkinliğine katılmaları gerekmektedir. 

Her katılımcı adına derneğimiz tarafından kitap bağışında bulunulacak, bu bağışlar ile Adıyaman’ın Sincik ilçesinde modern bir kütüphane oluşturulacaktır. Bu kitapların üzerinde “… adlı satranç sporcusu tarafından bağışlanmıştır” etiketi yer alacaktır.

 

Gerçekleştirilecek olan turnuvamızda Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği Başkanımız Op.Dr. Mehmet SALICI tüm katılımcılara başarılar dileyip, satrancın eğitim gücüne ve kaybedeni olmayan bir spor olmasına dikkat çekerken, turnuvanın gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür etti…